Kup Međimurja

ČAKOVČANKAMA SREBRO, KOPOVKAMA BRONCA!

Odbojkašice Čakovca osvojile su povijesno 2. mjesto u natjecanju međimurskog odbojkaškog kupa. U finalnom susretu igranom u Belici mlade Čakovčanke očekivano su poražene od jačih i znatno iskusnijih odbojkašica pribislavečkog Kaštela i na koncu osvojile „srebro“. Kaštelanke su bile dominantne u prvom setu, a u ostala dva Čakovčanke su držale rezultatsku neizvjesnost gotovo do kraja oba seta, ali su oba ipak zasluženo otišla na protivničku stranu. Na koncu Kaštel-Čakovec 3:0 (25:12, 25:17, 25:18). Kod Čakovčanki odličan nastup Sare Petak.

Za Čakovec su nastupile: Ciglar, Baksa, Kraljić, Remenar, A. Novak, S. Novak, K. Novak, Petak, Apostolovski, Hajdinjak, Zadravec i Marciuš.

Odbojkašice Kluba odbojke na pijesku-Čakovec u utakmici za 3.mjesto nadvisile su sastav Štrigove rezultatom 3:2 (31:29, 25:21, 23:25,24:26, 15:9). KOP-ovke su povele s 2:0, imale i 4 meč lopte u četvrtom setu, ali je pobjednik odlučen u ruletu petog, a tu su Kop-ovke bile nezadržive.

Za KOP Čakovec nastupile su i lanjsku „broncu“ obranile: Mihoci, Zorc, Horvat, Tomašić, Tkalec, Pavleković i Breka. U ujednačenom pobjedničkom sastavu briljantan nastup Bojane Breka i Ivane Tkalec.

Obje ekipe uspješno je vodio Ivan Vabec. Oba finalna susreta u dvorani u Belici pratio je velik broj gledatelja, a nakon finalnog susreta dodijeljeni su pehari najboljima!

Jedanaesti uzastopni trijumf Centrometala u Kupu Međimurja:

OKM CENTROMETAL – OKM CENTROMETAL II 3:1 vise ...

Završnica Kupa Međimurja za seniore
Finale će se igrati u nedjelju 12. siječnja u dvorani Aton u Nedelišću sa početkom u 19:00 sati
utakmica za 1.mjesto: OKM Centrometal – OKM Centrometal II
utakmica za 3.mjesto: Totovec - Totovec II

Završnica Kupa Međimurja za seniorke
Dvorana OŠ Belica - nedjelja 12.01.2014.

1. OKM Centrometal – KOP Čakovec - 3:0
2. Plavi Peklenica – Totovec - 1:3 (nedjelja 22.12.2013. u 16:00, Mursko Središće)
3. Totovec II – Nedelišće - 3:2 (nedjelja 22.12. u 19:00, ETŠ Čakovec)
4. Mladost Vularija – OKM Centrometal II - 0:3
Polufinale
5. OKM Centrometal vs pobjednik utakmice Plavi - Totovec, petak 27.12.2013. u 19:30, NCG Aton Nedelišće

Totovec II – Nedelišće, nedjelja 22.12. u 19:00, ETŠ Čakovec
Mladost Vularija – OKM Centrometal II 0:3 (službeni rezultat)

ŽOK Kaštel – KOP Čakovec, utorak 17.12.2013. u 21:00, Belica

U prostorijama SGC Aton u Nedelišću u petak 22.11.2013. je održan sastanak Izvršnog odbora Odbojkaškog saveza Međimurske županije na kojem su izvučeni parovi ovogodišnjeg kupa za područje naše županije u muškoj i ženskoj konkurenciji.

U muškoj konkurenciji u 1. kolu igraju:
KOP Čakovec - Centrometal,
Plavi - Totovec,
Totovec II - Nedelišće,
Mladost - Centrometal II.

Kod žena nastupa 5 ekipa. U 1. kolu igraju Kaštel II i KOP Čakovec. Pobjednik tog susreta u polufinalu će ići na drugoligaša Kaštel, a drugi polufinalni par je Štrigova - OK Čakovec.

Prvo kolo igrati će se 21./22.12.2013, polufinala od 28.12.2013 - 05.01.2014, dok će se finalni susreti u obje konkurencije odigravati 11./12. siječnja 2014. godine.

KOP Čakovec igra prvo kolo u utorak 17.12.2013. Muška ekipa u 19:30 u Atonu u Nedelišću, a ženska u 21 u Belici.