KOP Čakovec u Ičićima na juniorskom i mastersu 07-11.08.2019

U srijedu, 7. Kolovoza, u organizaciji KOP Opatije, održano je pojedinačno juniorsko prvenstvo Hrvatske. KOP Čakovec je imao tri para u natjecanju.

Iva Hranilović i Klara Škvorc, koje su samo dan ranije osvojile drugo mjesto na igrama mladih u Splitu, sa dva poraza i jednom pobjedom nisu uspjele doći do polufinala, isto tako i Tija Budiša i Mirjam Varga su imale jednu pobjedu i dva poraza. Iako su sve cure odigrale solidno, tako da nema mjesta nezadovoljstvu.

No Ema Frančić i Iva Bulović, savladavale su prepreku po prepreku i sa tri sigurne pobjede došle do finala. U finalnom meču je prikazana zanimljiva odbojka na pijesku, Ema i Iva nastavljaju sjajnom igrom i suvereno osvajaju prvi set, u drugom setu mali pad koncetracije, što protivnice vješto koriste i osvajaju drugi i zatim i treći set. Sve čestitke našim djevojkama na prikazanoj igri.

U Ičićima je odigran od 8. do 11. Kolovoza i masters turnir pojedinačnog prvenstva Hrvatske u odbojci na pijesku, najjači pojedinačni turnir ove sezone, na kojem su pored Hrvatskih igrača, nastupili i igrači iz Slovenije, Bosne i Hercegovine i Srbije.

Prvog dana natjecanja, igrane su kvalifikacije u kojima se dvanaest parova borilo za preostalih šest mjesta glavnog turnira na kojem igraju šesnaest parova. Naš par Ana Stanković i Inka Varga imale su tu čast da su od Hrvatskog odbojkaškog saveza dobile WILD CARD, što znači da su direktno uvrštene na glavni turnir. Ostala naša tri para su tražila su prolaz među šesnaest najboljih kroz kvalifikacije, na kojima su i vrlo jaki parovi iz susjednih država.

Budiša/ Varga imaju za protivnice Buvinić / Renko Ilić, vrlo jak par koji je u prvom kolu glavnog turnira, nakon vodstva u trećem setu od 14:10 ipak pokleknuo nad pobjednicama turnira. Iako su Tija i Mirjam odigrale jednu od svojih najboljih mečeva, više od časnog poraza nisu mogle. Najmlađe na turniru Iva Hranilović / Klara Škvorc protiv Žužek / Špoljarić pokazale su da se već sada mogu parirati seniorskim parovima, no za pobjedu u tako jakom turniru morat će još malo pričekati. Ema Frančić / Iva Bulović traže prolaz među najbolje kroz kombinaciju Žmire / Butumović, u susret ulaze bojažljivo, ali kako je meč dulje trajao postaju sve sigurnije i dobivaju prvi set, u drugom setu, nema nikakve dileme, Ema i Iva plasirale su se u glavni turnir!

Šesnaest najboljih igraju sistemom dvostruke eliminacije, prve na teren izlaze Frančić / Bulović na drugoj strani mreže su Skarlovnik / Pešić, u prvom setu potpuno izjednačena borba, u završnici našima ponestaje koncetracije i set odlazi na stranu protivnica. U drugom setu Frančić i Budiša nikako da povežu nekoliko uzastopnih poena i zaslužena pobjeda protivnica. Slično je bilo u drugom susretu, gdje su Stanković / Varga protiv Ovčine / Šutalo bile nadomak pobjedi u prvom setu no ostaju na osvojenih 19 poena. U drugom nešto slabija igra naših i pobjeda je na strani protivnica.

Bulović / Frančić u svom drugom susretu glavnog turnira imaju za protivnice Buvinić / Renko Ilić, pružaju vrlo dobru igru, bore se za svaki poen, ipak se na kraju raduju protivnice, Frančić / Bulović opraštaju se od daljnjeg natjecanja, a sam plasman na glavni turnir je za njih veliki uspjeh. Najdramatičniji meč turnira svakako je bio susret Stanković / Varga protiv Koraca / Volarić, svima je želja proći u daljnje natjecanje, odvija se potpuno ravnopravna igra gdje nijedan par ne uspije napraviti veću prednost i tako do 20:20, a igra se do 21, sa dva razlike. U polju igračice spašavaju nemoguće lopte, napadaju svom snagom i tako sve do nevjerojatnih 33:31, na svu sreću za Anu i Inku. U drugom setu, naše imaju malu prednost ali protivnice sustižu rezultat, kod rezultata 8:9 pravi šok za naše, kod jednog požrtvovnog bacanja za loptu, Inka doživljava povredu i neizvjestan je nastavak meča, ipak nalazi snage za nastavak borbe. U nastavku meča opet borbena i kvalitetna igra i našima ispjeva dobiti set sa 21:19, a time osigurati nastavak natjecanja.

Šahinović / Ivić očekuju ih u slijedećem susretu, Stanković / Varga nastavljaju sjajnom igrom, bore se zdušno za svaku loptu, i uspiju u neizvjesnom meču ostvariti pobjedu od 2:1, a time i plasman među osam najboljih parova! Za plasman u polufinale prepreka im je par Žužek / Špoljarić, ovaj puta još malo previsoka, u polufinale odlaze protivnice, koje su unatoč dobroj igri Ane i Inke zasluženo izborile polufinale. Ovo je dosad najbolji plasman naših parova na pojedinačnom natjecanju, i ukupan dojam svih naših parova je vrlo dobar.

Masters Ičići u ženskoj konkurenciji osvojile su sjajne hrvatske igračice Sara Radanović i Vlentina Vrbanc, a u muškoj slovenski par Jan Pokeršnik i Nejc Zemljak.

Več slijedeći vikend očekuju nas nova uzbuđenja na pjeskaškim terenima, jer je na redu drugi dio klupskog natjecanja prve Hrvatske lige, koje se igra slijedeće subote i nedjelje na terenima zagrebačkog Jaruna.

Nekoliko slicica mozete vidjeti u našem Google foto albumu...